Zvolte si oblast:

Výzva k uzavření nefinančního partnerství k projektu „Program pro pozitivní rodičovství v České republice“

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Realizátor projektu PDP1 – Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhlašuje výzvu k uzavření nefinančního partnerství k projektu „Program pro pozitivní rodičovství v České republice“ Výzva přináší partnerům možnost stát se průkopníky nového přístupu k předcházení problémovému chování dětí a rozvoji emočních obtíží u dětí. .

Výzva k uzavření nefinančního partnerství je součástí projektu „Program pro pozitivní rodičovství v České republice Triple P“ realizovaného Ministerstvem zdravotnictví ČR financovaného z Fondů EHP 2014-2021 v rámci Programu Zdraví.

Projekt je zaměřen na zlepšení péče o duševní zdraví u dětí ve věku 6-12 let, u kterých hrozí rozvoj závažnějších problémů v chování, duševního onemocnění nebo emočních obtíží. Cílem je zavést a odzkoušet licencovaný rodičovský program Triple P - jeden z nejúčinnějších programů svého druhu na světě. Triple P učí rodiče dovednosti, které potřebují k tomu, aby vychovali sebevědomé zdravé děti a vybudovali pevnější rodinné vztahy. Dává rodičům jednoduché a praktické strategie, které mohou přizpůsobit svým vlastním hodnotám, přesvědčením a potřebám.

„Rodičovství je nejtěžší práce, kterou kdy každý z nás v životě má, a zároveň je to práce, na kterou jsme nejméně připraveni,“ říká zakladatel Triple P, klinický psycholog, profesor Matt Sanders. „Tím, že informace o rodičovství v širší míře zpřístupníme, zvyšujeme pravděpodobnost, že rodiče přijmou nebo vyhledají pomoc. Nabízením programu Triple P jako bychom rodičům zlepšovali imunitu. Připravujeme je, ozdravujeme vztahy v rodinách a předcházíme problémům.“

Vybraní partneři a odborní pracovníci z oblasti zdravotnictví, školství a sociálních služeb, kteří se zabývají problematikou duševního zdraví dětí, budou mít po podpisu partnerské smlouvy možnost:

  • absolvovat zdarma odborné školení a akreditaci Triple P
  • využívat bezplatně značku tohoto mezinárodně akreditovaného programu
  • získat zdarma supervizi a komunikační podporu od realizačního týmu Ministerstva zdravotnictví ČR a mezinárodního poskytovatele programu, společnosti Triple P International
  • obdržet finanční ohodnocení za odvedenou práci – realizaci rodičovských skupin

Žádosti o nefinanční partnerství je možné podávat do 31. 7. 2021 včetně.

Dokumenty výzvy a bližší informace jsou k dispozici na stránce realizátora projektu, tj. zde.